AISA PAIRINGS

FIRST-ROUND GAMES (at school sites)

CLASS A BOYS

Wilcox Academy 57, Meadowview Christian 32

Abbeville Christian 58, Restoration Academy 39

Heritage Christian 75, Crenshaw Christian 39

North River Christian 58, Jackson Academy 57

CLASS A GIRLS

Wilcox Academy 36, Jackson Academy 10

Evangel Christian 31, Cornerstone Christian 27

Crenshaw Christian 48, Restoration Academy 43

Meadowview Christian 53, North River Christian 9

CLASS AA BOYS

Clarke Prep 54, South Choctaw Academy 44

Lowndes Academy 83, Coosa Valley Academy 31

Edgewood Academy 79, Hooper Academy 46

Monroe Academy 55, Patrician Academy 25

CLASS AA GIRLS

South Choctaw Academy 47, Escambia Academy 15

Lakeside School 48, Coosa Valley Academy 33

Patrician Academy 46, Clarke Prep School 37

Edgewood Academy 45, Hooper Academy 38

CLASS AAA BOYS

Bessemer Academy 45, Fort Dale Academy 25

Pike Liberal Arts 80, Springwood School 67

Lee-Scott Academy 64, Northside Methodist Academy 43

Morgan Academy 80, Russell Christian Academy 47

CLASS AAA GIRLS

Bessemer Academy 39, Success Unlimited Academy 11

Northside Methodist Academy 69, Springwood School 67

Glenwood School 51, Macon East Academy 29

Morgan Academy 49, Russell Christian Academy 33

QUARTERFINALS (at Multiplex)

CLASS A BOYS

Chambers Academy vs. Wilcox Academy, Monday, 10:30 a.m.

Sparta Academy vs. Abbeville Christian Academy, Monday, 1:30 p.m.

Semifinals, Thursday, 1:30 p.m.

Southern Academy vs. Heritage Christian, Monday, 4:30 p.m.

Evangel Christian Academy vs. North River Christian, Monday, 7:30 p.m.

Semifinals, Thursday, 10:30 a.m.

Finals, Friday, 7 p.m.

CLASS A GIRLS

Chambers Academy vs. Wilcox Academy, Monday, 9 a.m.

Sparta Academy vs. Evangel Christian Academy, Monday, noon

Semifinals, Thursday, noon

Southern Academy vs. Crenshaw Christian, Monday, 3 p.m.

Abbeville Christian vs. Meadowview Christian, Monday, 6 p.m.

Semifinals, Thursday, 9 a.m.

Finals, Friday, 5 p.m.

CLASS AA BOYS

Autauga Academy vs. Clarke Prep School, Tuesday, 10:30 a.m.

Escambia Academy vs. Lowndes Academy, Tuesday, 1:30 p.m.

Semifinals, Thursday, 7:30 p.m.

Pickens Academy vs. Edgewood Academy, Tuesday, 4:30 p.m.

Lakeside School vs. Monroe Academy, Tuesday, 7:30 p.m.

Semifinals, Thursday, 4:30 p.m.

Finals, Feb. 15, 2 p.m.

CLASS AA GIRLS

Autauga Academy vs. South Choctaw Academy, Tuesday, 9 a.m.

Monroe Academy vs. Lakeside School, Tuesday, noon

Semifinals, Thursday, 6 p.m.

Pickens Academy vs. Edgewood Academy, Tuesday, 3 p.m.

Lowndes Academy vs. Patrician Academy, Tuesday, 6 p.m.

Semifinals, Thursday, 3 p.m.

Finals, Feb. 15, noon

CLASS AAA BOYS

Glenwood School vs. Bessemer Academy, Wednesday, 10:30 a.m.

Success Unlimited Academy vs. Pike Liberal Arts, Wednesday, 1:30 p.m.

Semifinals, Friday, 2:30 p.m.

Tuscaloosa Academy vs. Lee-Scott Academy, Wednesday, 4:30 p.m.

Macon East Academy vs. Morgan Academy, Wednesday, 7:30 p.m.

Semifinals, Friday, 11:30 a.m.

Finals, Feb. 15, 7 p.m.

CLASS AAA GIRLS

Lee-Scott Academy vs. Bessemer Academy, Wednesday, 9 a.m.

Fort Dale Academy vs. Northside Methodist, Wednesday, noon

Semifinals, Friday, 1 p.m.

Tuscaloosa Academy vs. Glenwood School, Wednesday, 3 p.m.

Pike Liberal Arts vs. Morgan Academy, Wednesday, 6 p.m.

Semifinals, Friday, 10 a.m.

Finals, Feb. 15, 5 p.m.